niedziela, 11 października 2020

Opis wyglądu i charakteru :)

 Dziś mam dla Was pomysły na wykorzystanie snapów!

Po pierwsze - uczniowie nasi, a zwłaszcza młode pokolenie, korzystają ze snapów non stop, nie bawią się w jakieś tam długaśne smsy, komunikuja się za pomoca wstawianych na fb czy insta zdjęć, snapów  i to nie koniecznie na profilach, ale w relacjach - która znika po 24h

Po drugie - ja uwielbiam się śmiać, uwielbiam humor na lekcji, wykorzystuję to, że potrafię się z siebie śmiać, nie chcę by uczniowie smiali się z siebie nawzajem, bo to może być dla nich niekomforotwa sytuacja. Kiedy już pośmieją się ze mnie, być może nauczą się, że czasem warto podejść do siebie z pewną dozą dystansu :)

Po trzecie - dlaczego nie połączyć zdobyczy technologicznych (tu snapów) oraz humoru i nie uczyć gramatyki i słownictwa za ich pomocą?

Popatrzcie na moje snapy:

   


  

Uczniom przyda się trochę śmiechu na lekcji :)

Co możemy zrobić z tymi snapami? Jak widzicie na kartach napisałam 4 pytania: 
-  uczniowie moga wymyslać zawód tej osoby
-  jaka ona jest (i tu można się pokusić, czy łatwo jest oceniać czyjś charatkter po wyglądzie, czy też nie?, Czy w ogóle powinniśmy oceniac czyjś charakter tylko po wyglądzie?, Pogadać o pierwszym wrażeniu, jakie wywieramy na innych...itp)
- co ta osoba lubi robić (oprócz konstrukcji LIKE DOING STH, możemy powtórzyć słownictwo odnośnie zainteresowań, a także wyrażanie opinii)
- i jak t aosoba wyglada 


Jak Wam się podobają takie pomysły? A może Wasi uczniowie odważą się i przyniosą swoje snapy? :)



niedziela, 4 października 2020

Czas na przygotowanie do Halloween!

 Miałam nic nie robić, jest tyle cudownych materiałów... Ale wiecie, jak zrobiłam jedno, to zaraz przyszedł pomysł i przyszła chęć na drugie. Więc się dzielę, za symboliczne 5zł ;)
Zrobiłam karty do gry w Memory:



Kart można także użyć do wprowadzenia słownictwa i do jego utrwalenia. Dzieci mogą losować karty
i układać z nimi zdania, albo podawać definicję do odgadnięcia przez grupę. Możliwości jest wiele, więc są one uniwersalne.

Nie byłabym sobą, gdybym nie skusiła się, żeby zrobić Bingo Story ( będę mówić o nim podając inny przykład podczas eduOctoberfest 2020), a także odwrócone Bingo (o nim będę mówić w moim kolejnym lajwie na fb)

   

Na koniec mam dla Was test uważności - moi uczniowie bardzo lubią takie ćwiczenie - oprócz utrwalania wiadomości, słownictwa, mają okazję niesamowicie się skoncentrować, a przy tym bawić. Jest też odrobina ruchu, ponieważ muszą wstać i coś powiedzieć lub podejść do tablicy i coś narysować.


Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.
Udanych lekcji! Dajcie znać w komentarzach, jak Waszym uczniom podobały się te materiały, albo podzielcie się fotkami!







IN LOVE WITH LINKERS!

 Popełniłam kolejne karty do dyskusji, pomagające uczniom rozwijać umiejętność wyrażania opinii i argumentacji. Co więcej, użycie spójników ...