niedziela, 5 grudnia 2021

Christmas bingo challenge

  Wersji tej gry jest tysiące, jak nie więcej. Ale myślę, że nigdy się nie nudzi. Przeglądając swoje zasoby, natrafiłam na plansze z codziennymi czynnościami. Pomyślałam więc, a może by tak zrobić świąteczne bingo. Zaczęłam szukać zdjęć i okazało się, że nawet sporo ich jest. I tak powstały 3 plansze ze świątecznym tematem.

Co można zrobić z takimi planszami? Prawie wszystko!


🎁 najmłodsi mogą nazywać czynności - oczywiście najpierw należy dzieciom pokazać różne zdjęcia, nauczyć ich nowych wyrażeń, mogą mówić co robią w święta, a dopiero potem utrwalić poznane słownictwo grając w BINGO

🎁 co nie co starsi mogą już mówić o tym, co lubią, a czego nie lubią (robić) w święta, mogą dodawać przysłówki częstotliwości (My zawsze/zazwyczaj jadamy to i to...).  Możemy  z nimi nawet powtórzyć czasy gramatyczne i rozmawiać o tym co się działa w ubiegłym roku jak i to , co wydarzy się w te nadchodzące święta.

🎁 mocniejszym grupom, lub uczniom, którzy lubią wyzwania, możemy zaproponować BINGO CHALLENGE - ustalamy limit czasu - 30 sekund lub 1 czy 2 minuty - w tym czasie uczniowie wybierając sobie obrazek, mają opowiedzieć, jak to wygląda u nich w domu, co lubią , czego nie - wypowiedź powinna być spójna i ciągła!

🎁 kolejną opcją mogą być historyjki, jak już uczniowie zagrają w BINGO nawet na same wyrażenia - to potem z wyrażeń, które skreślili w jednej linii (lub wszystkie swoje wyrażenia zaznaczone kółkami lub krzyżykami) układają historyjkę.

Pomysłów może być mnóstwo. Ważne, by mówić lub pisać, bawić się i opowiadać. Jeśli ktoś chciałby skorzystać z moich plansz, to proszę się częstować: Xmas BINGO

niedziela, 24 października 2021

scary stories

 Uwielbiam tworzyć historie z uczniami, pomagać im w poszukiwaniu pomysłów, słownictwa i ćwiczyć z nimi "nielubiane" narrative tenses. Mam dla Was kolejną wersję mojego TELL ME A STORY - tym razem w Halloweenowym klimacie.





Stymulacja poprzez obraz.

W pliku jest 30 zdjęć z 3 pytaniami (Co się wydarzyło?, Co się dzieje? Co się wydarzy?). Jest to dobra okazja do powtórki wszystkich czasów gramatycznych. Możemy podzielić klasę na 3 grupy, a każdej z nich przydzielić jedno pytanie. Jest to wersja ekonomiczna - jeśli ktoś nie ma ochoty drukować sobie kart, wyświetla je na tablicy. Nie ma też problemu, by wykorzystać je na zajęcia online.

Słownictwo

Niekiedy bywa, że uczniowie mają problem z doborem słownictwa, i/lub po prostu mają mały jego zasób. Z pomocą przychodzą dwa moje pliki: wyrażenia  oraz zdjęcia z 8 wyrażeniami każde.



Niewiadoma

Pobudzić wyobraźnię naszych uczniów możemy też poprzez wykorzystaniem zdjęć z ukrytym motywem (Basiu, dziękuję za pomysł!) Uczniowie dostają zdjęcie i w parach lub w grupach dyskutują, co takiego jest ukryte pod znakiem zapytania.




💀
Dzielimy uczniów na grupy, w grupach robią burzę mózgów i wypisuję "straszne słownictwo". które wykorzystają w opisie postaci, historyjkach  rodem z horrorów.

LUB

Dzielimy uczniów na grupy, rozdajemy im wyrażenia, a uczniowie sprawdzają ich znaczenia, wymieniają się definicjami.

💀💀
Dajemy uczniom zdjęcia z 3 pytaniami. Dzielimy ich na grupy, każda jest odpowiedzialna za jedno pytanie ze zdjęcia. Uczniowie wymyślają odpowiedzi na pytanie, a potem układają wspólnie historyjki.

LUB

Dajemy uczniom zdjęcia z 3 pytaniami oraz 5 wyrażeń wybranych losowo. Zadaniem uczniów jest odpowiedzieć na pytania uwzględniają wyrażenia w swoich wypowiedziach.

💀💀💀
Dajemy uczniom zdjęcia z wyrażeniami. Zadaniem uczniów jest wymyśleć mroczną historię, a następnie przedstawić ją klasie. Możemy zrobić konkurs na najstraszniejszą (najlepszą) opowieść Halloweenową.


💀💀💀💀
Dajemy uczniom karty z ukrytym motywem. W parach bądź grupach dyskutują, co też może się tam znajdować. Aby trochę utrudnić zadanie, uczniowie mogą losować wyrażenia, które potem muszą użyć w swoich wypowiedziach.


💀💀💀💀💀
Oprócz powtórki wszystkich czasów (karty z 3 pytaniami), a także oprócz doskonalenia umiejętności opowiadania, czyli wykorzystanie narrative tenses, kart tych można także użyć do wyrażania przypuszczeń i użycia czasowników modalnych w teraźniejszości i przeszłości.


UWAGA
Materiał ten nie jest przeznaczony dla dzieci.
Nadaje się do pracy ze starszymi nastolatkami oraz dorosłymi, poziom B1i wyżej.


sobota, 14 sierpnia 2021

SŁOWOTWÓRSTWO gadane

 Chodził za mną ten temat już dosyć długo. I w sumie przypominajka z prespositions nasunęła mi pomysł, by w podobny sposób zrobić słowotwórstwo. Od pomysły do realizacji jest czasami "sekunda". Tak było też tym razem. Usiadłam i "samo się zrobiło". I tak oto mam dla Was 60 nowiuteńkich kart  z pytaniami do przedyskutowania, w które wpleciona jest gramatyka.




W zestawie 60 kart znajdziecie (na chwilę obecną) po 20 pytań na tworzenie rzeczowników, 20 pytań na tworzenie przymiotników oraz 20 pytań na tworzenie czasowników.

W zależności od potrzeb, możecie użyć tych 3 grup osobno, lub je po prostu wymieszać :) (Niedługo powstanie mix kart do word formation z zupełnie innymi przykładami).

Uczniów można podzielić na pary lub grupy. Losują oni kartę i odpowiadają na pytanie po utworzeniu słowa w odpowiedniej formie.


GRY
Karty można także wykorzystać do gier.
Mieszamy karty z pytaniami i układami w okrąg lub wężyk. Uczniowie rzucają kostką, poruszają się pionkami po kartach i odpowiadają na pytanie z karty, na której się zatrzymali.

Zrobiłam także karty do gry w Kółko i Krzyżyk.


Uczniowie losują kartę z pytaniem. Z planszy dobierają przyrostek (suffix) i tworzą poprawne słowo - wtedy odpowiadają na pytanie, a następnie mogą skreślić przyrostek na karcie. Może zdarzyć się, że na karcie nie ma odpowiedniego przyrostka - wtedy uczeń musi utworzyć poprawny wyraz, odpowiedzieć na pytanie, ale niestety nie skreśla żadnego pola na karcie. Będzie trochę adrenaliny - nigdy nie wiadomo, kto skończy grę.


Kolejnym pomysłem jest gra planszowa, na której znajdują się części mowy z kart (rzeczownik, czasownik, przymiotnik).


Obok planszy układamy osobno zestawy do tworzenia rzeczowników, czasowników i przymiotników. Uczniowie rzucają kostką i poruszają się zgodnie z wylosowaną liczbą oczek i według strzałek na planszy. Losują kartę z zestawu, jaką sugeruje pole, na którym się znajdują. Można grać na punkty, na "karę" (cofnięcie się o jedno pole), itp.

Do zestawu kart jest klucz odpowiedzi.

Zestaw może być Wasz za 12zł. Zapraszam do kontaktu na priv.







niedziela, 25 lipca 2021

40 plus

 Dawno mnie tu nie było, ale nie z braku pomysłów. Tak jakoś wyszło. Lenistwo jednak jest moją zgubą. 

W każdym razie mam dla Was pomysł na rozgadanie uczniów z kolokacjami.


40+ collocations

Najpierw pomyślałam o zrobieniu koła i losowaniu kolokacji, ale potem wpadłam na coś prostszego. Zrobiłam karteczki z 40 przymiotnikami i 40 rzeczownikami, które można wykorzystać na kilka sposobów.


Rozkładamy rzeczowniki na ławce. Uczniowie mogą pracować indywidualnie lub w parach. Losują przymiotnik i dobierają do niego rzeczownik. Ponieważ chciałam, aby ten zestaw służył do rozmowy, zadają pytania: What do you think about...?


Uczniowie pracują w grupach. Dostają po 5-10 przymiotników. Następnie nauczyciel rozdaje grupom po jednym rzeczowniku. Uczniowie w grupach dyskutują o tym, który przymiotnik tworzy z podanym rzeczownikiem prawidłową kolokację. Następnie rozmawiają (What do you think...) lub układają zdania z daną kolokacją.


Uczniowie pracują w grupach lub parach. Nauczyciel wyświetla na ekranie rzeczownik lub przymiotnik. Ustala czas, np.: 2 minuty - zadaniem uczniów jest wypisać jak najwięcej kolokacji.


Uczniowie losuj ą po jednym rzeczowniku i przymiotniku, ich zadaniem jest określić, czy taka kolokacja jest prawidłowa. Jeżeli nie jest, podają prawidłową.



Możecie wykorzystać karteczki i poprosić uczniów o wypisanie wyrażeń lub, jak macie życzenie, skorzystać z moich przykładów: 40+ collocations

niedziela, 25 kwietnia 2021

RUINED HOMEWORK

 Na pomysł "Ruined homework" wpadłam już dosyć dawno temu. Ale jak się domyślacie, brakowało mi czasu na jego realizację. W międzyczasie pojawiały się nowe pomysły i nowe wyzwania... Ale wreszcie wzięłam się za zmaterializowanie pierwotnego pomysłu.

Na zajęciach możemy porozmawiać z uczniami na temat wymówek, jakie nam serwują tłumacząc brak pracy domowej. To jest fajny moment na powtórkę słownictwa i na rozgadanie uczniów. Wymówki mogą być różne, ale przyznacie, że pierwsze, które przygodzą do głowy to:

😕 pies zjadł/pogryzł mi zeszyt, książkę, ćwiczeniówkę

😕 herbata, kawa wylała mi się na pracę domową

😕 młodsze rodzeństwo pomazało pracę domową


Jeszcze nie wiem jak w canvie zrobić "pogryzioną" pracę domową, ale pozostałe pomysły mam przygotowane. Dlaczego tak? A dlatego, że chciałam zrobić z uczniami ćwiczenie gramatyczne, ale
w odrobinę inny sposób. Tak, by nie mieli poczucia, że tylko wypełniają luki w kolejnym ćwiczeniu
z książki. 
 Historyjka o Jasiu, któremu trzeba pomóc, bo chłopak odrobił pracę domową, ale wstydzi się pokazać robi robotę! Moi uczniowie chętnie pomogli Jasiowi rozwiązać (odczytać) zamazane przykłady.

A powtarzaliśmy wtedy zaimki ilościowe:


Kolejnym zagadnieniem był oczywiście czaswonik TO BE (dla młodszych) oraz porównanie Present Simple z Present Continuous (dla straszych). Oto, co mi wyszło:

       

Zestaw jest w trakcie rozbudowy, ale oto jego składowe:

💣 QUANTIFIERS - 17 zdań na 6 kartach ( 2 karty z lukami, czyste ; 2 karty z wypełnionymi lukami; 2 karty z rysunkami )

💣 TO BE affirmative - 8 zdań na 3 kartach ( 1 karta z lukami, czysta; 1 karta z wypełnnionymi lukami; 1 karta z plamami po kawie)

💣 PRESENT TENSES - 8 zdań na 3 kartach ( 1 karta z likami, czysta; 1 karta z wypełnionymi lukami; 1 karta z rysunkami)



W pliku GUANTIFIERS wszystkie Jasiowe odpowiedzi są poprawne, ale już w plikach TO BE oraz PRESENT TENSES wpisałam kilka błędów. W końcu Jasiu nie jest geniuszem ;)


COMING SOON

TO BE negative
TO BE interrogative
PRESENT TENSES part 2


Całość może być Wasza za 12zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.



niedziela, 11 kwietnia 2021

THE WAYS TO DO THINGS

Obiecałam sobie, że co 2 tygodnie będę zamieszczać nowy wpis na blogu. Muszę nauczyć się systematyczności, a przy okazji uczę się kreatywności. Byc może wiecie, być może nie, ale to nie jest tak, że siada się przed komputerem i pomysł przychodzi w sekundę. Owszem, czasem tak bywa, ale częściej jest to proces. Kiedy spojrzymy na coś, albo przydarzy się pewna sytuacja, która jest bodźcem
i jeszcze tego nie wiemy, ale już coś zaczyna kiełkować, rodzi się pomysł. Wtedy dobrze jest zapisać taką myśl w jakimś notesiku, gdzieś, gdzie zatrzyamy to natchnienie i ono nam nie ucieknie. Ale do stworzenia materiałów, czy opisania pomysłu na zadania jeste jeszcze kilka etapów. W każdym razie są pomysły, które realizuje się super szybko, ma się tą siłę natchnienia i działamy, ale są też pomysły, które potrzebują czasu, które powoli dojrzewają.


Karty, które chcę tu opisać powstały bardzo szybko. Pierwszy zestaw pod wpływem złości, rozgoryczenia i zawodu. Chcąc zająć czymś myśli i siebie, w kilka minut zrobiłam 30 kart do pogadania. Tak odreagowywałam negatywne emocje. 

Ponieważ bardzo lubię robić takie warm upy na zajęciach, zestawów już jest 4. Karty te to doskonałe narzędzie na rozgadanie uczniów, na przestawienie się na mówienie w obcym języku. 

Pracujemy obecnie w "onlajnie", karty można wyświetlać na ekranie i losujemy uczniów, którzy mają na nie odpowiedzieć. Mam nadzieję, że szybko wrócimy do sal lekcyjnych, wtedy karty można wydrukować i zalaminować, a zestawy nawet ze sobą wymieszać.


1. The best way

      


2. The worst way

      


3. The weirdest way

      


4. The fastest way

       



Do plików dodałam  puste karty, które można wyświetlić na ekranie, a uczniowie mogą pisać swoje pomysły na The Ways To Do Things. Znajdziecie w pliku pdf  karty każdego zestawu, a także jedną kartę z wymieszanymi zestawami.


      

Wszystkie zestawy znajdziecie tu: The best ways
Będzie mi bardzo miło, jak napiszecie kilka słów, czy przydały Wam się te karty, jak je wykorzystaliście, jak zareagowali Wasi uczniowie :)


poniedziałek, 29 marca 2021

SPRING AND EGG IDIOMS - UZUPEŁNIENIE

 Zrobiłam uzupełnienie do moich idiomów wiosenno-jajecznych już jakiś czas temu. I szczerze, wahałam się, czy je udostępnić - ponieważ znowu nas zamknięto, a moje ćwiczenia są analogowe, do wykorzstania w klasie. Smutno mi się zrobiło. Takie życie. 

Jednak nie chcę czekać kolejny rok, by podzielić się z Wami pomysłami na te idiomy. Kilka z nich spokojnie nadają się na zajęcia online. A że nie są dokładnie w temacie świątecznym - wiosna i jaja - to mając nadzieję, że po świętach wrócimy do klas, postanowiłam się jednak nimi podzielić.

Przede wszystkim same idiomy to karty z pytaniami do przegadania, znajdują się w zestawie podstawowym:

         

W zestawie jest 24 spring idioms oraz 15 egg idioms i można je nabyć za 15zł.


🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Do tych idiomów mam dla Was UZUPEŁNIENIE, które zawiera:

🌼 karty z idiomami i odwróconymi definicjami (nadają się do wyświetlenia na ekranie, gdzie możemy zasłonić definicję i porposić uczniów o ich podanie)

        



🌼 karty 3 w 1 - czyli idiom i 3 definicje do wyboru - karty te można wyświetlić uczniom na ekranie i poprosić ich o zaznaczenie prawidłowej definicji


        


🌼 domino - w obecnej chwili jest tylko analogowe (jak tylko zrobię je w genial.ly, dam znać)

        



🌼 karty z kodem qr do rozcięcia (każdy kod qr to inne wyrażenie motywujące, np.: Great job!, Well done!)
      

Zestaw UZUPEŁNIENIE może być Wasz już za 15zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv. Wszelkie dodatkowe ćwiczenia (w tym te online) będą dodane do folderu, a cena pozostanie taka sama)


sobota, 27 marca 2021

ASK ME A QUESTION! - WELL, EHMMM... YEAH...OK

 Chcemy, aby nasi uczniowie mówili, rozmawiali, ale...Czasami rozmowa im się nie klei, nie wiedzą, co powiedzieć lub jak kontynuować rozmowę, jak nawiązywać do tego, co powiedział ich rozmówca
i jak zadawać pytania.Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj prosimy ich o odpowiedź, to jeszcze im 'wychodzi'. 

Chcąc dawać moim uczniom możliwość rozgadania się, robię karty z pytaniami, które znajdziecie w moich materiałach. Ostatnio powstały nowe. Chciałam mieć coś na początek lekcji, zwłaszcza po całym tygodniu, tak na rozgrzewkę. I zaczęłam układać sobie pytania o tym, co wydarzyło się w ciągu tygonia, kiedy nie widziałam się z grupami. Żeby nie było nudno, żeby uniknąć oklepanego "How was your weekend?"

Zaczęłam więc od zestawu z Past Simple (choć jest tam też pytanie w czasie teraźniejszym...) I mam tych pytań 20.


Idąc za ciosem, a raczej za potrzebą, ponieważ akurat to było mi potrzebne na zajęcia, zrobiłam 25 pytań z czasami wyrażającymi przyszłość.


Pytania można wydrukować, choć w obecnej sytuacji przydadzą się w wersji elektronicznej. Wyświetlamy je na ekranie komputera i losowo uczniowie odpowiadają. Jesli mamy mocniejsze grupy, zaawansowane, możemy się pokusić o mierzenie czasu: 30 sekund na odpowiedź, lub więcej. 

Pytania nie muszą służyć tylko i wyłącznie jako warm up. Możemy je wykorzytsac także do utrwalania czasów gramatycznych. Na jednej lekcji wcale nie musi pojawić się od razu 20 czy 25 pytań. Wybieramy tyle, ile nam jest potrzebnych. A potem uczniowie mogą ułożyć jakieś swoje.

Jesli chodzi o układanie pytań. Możemy wybrać różne tematy, np.: last weekend. Ale by uczniowie nie poszli na tak zwaną łatwiznę i byśmy nie mieli tylko i wyłącznie pytań WHAT DID YOU DO LAST WEEKEND?, wyświetlić im możemy wheel decide lub takie koło jak na zdjęciu, z zaimkami pytającymi:


Prosimy uczniów o ułożenie szczegółowych pytań mówiąc im, że "Co robiłeś w zeszły weekend?" jest zbyt ogólne. Swoj epytania moga wpisywać na jamboard lub na czacie, a potem oczywiście chwile na nie odpowiadać.

Karty do pobrania są tu: warm up questions. Co jakiś czas będę ten folder uzupełniać o kolejne zestawy pytań.






wtorek, 16 marca 2021

Wiosna, wiosna, ach to Ty!

 Obiecałam Wam opis kart wiosennych  i niniejszym to czynię. Przy okazji powtsała też wersja niemiecka :)

Zestaw zawiera 21 haseł i  6 różnych zestawów kart do ćwiczenia i utrwalania słownictwa oraz struktur gramatycznych. Idealnie nadają się dla klasy 4 i 5.

Co znajdziecie w pakiecie?

🌺 karty do gry memory - karty obrazkowe i z napisami, dla młodszych można wydrukować  podwójne karty z obrazkami,

🌺 karty d gry domino,

🌺 karty do gry Ja mam... Kto ma...?

🌺 kółka z obrazkami do ćwiczenia pytań: Have you got...?/Do you have...?

🌺 karty łamigłówki

🌺 karty do mini historyjek


Wszyscy znaja gry: memory, domino i kółka. Nie będe więc opisywac tych zadań. Podziele się z Wami kilkoma pomysłami na wykorzystanie kart w trochę inny sposób.



Karty do memory możemy wykorzytsać do np. wyścigów. Dzieci lubią ruch i lubia kiedy się coś dzieje na lekcji. Dzielimy klasę na 2 grupy. Na tablicy lub na ścianie przyklejamy karty obrazkowe. Karty z napisami układamy na stosiku na ławce. Uczniowie na sygnał nauczyciela podbiegaja, biorą jedna kartę z napisem i mają jak najszybciej odszukac pasujący do niej obrazek i albo ściagają obrazek - wtedy zwycięzka grupa to ta, która zebrała więcej par, lub uczniowie przyczepiają karty z napisami pod obrazkami.

   

Karty kółka to oczywiście dobble, które dzieci uwielbiają, ale można też rozdać im po jednym kółku (lub dzieci same wybierają) i na przykład opisują:

- spacer "w poszukiwaniu wiosny" - uzywając wyrażeń reprezentowanych przez obrazki na ich kartach,

- co lubią, a czego nie - I like butterflies but I don't like bees. Przy okazji ćwiczą użycie spójników AND, BUT, OR,


    

Karty do mini historyjek - uczniowie układaja krótką historyjkę o tym, co się wydarzyło w weekend, w ubiegłym tygodniu, w ten sposób utrwalają znajomość Past Simple. Karty te można także wykorzytsać do zadawania pytań: Did you see...... yesterday?


    

Karty łamigłówki - tu uczniowie muszą odnaleźć jeden element bez pary. Na zalaminowanych kartach moga zanzaczać pary markerem. Możemy tez wyświetlić im karte na tablicy podczas zajęć online i wtedy za pomocą annotate uczniowie zaznaczają pary. Kart na razie jest 5, ale postaram się, by było ich więcej :)


Zestaw kosztuje 15zł. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu na priv.





.

niedziela, 28 lutego 2021

WHAT DID PEOPLE USE TO DO WITH THESE GADGETS?

 Miałam ostatnio na zajęciach powtórkę wyrażenia USED TO. Oczywiście temat przewodni to życie codzienne w dawnych czasach, w ubiegłym stuleciu. Zaczęłam się zastanawiać, jak ten temat ugryźć, by nie robić tylko i wyłącznie ćwiczeń z podręcznika. 

Zaczełam przeglądać różne szpargały w domu. Niestety nie znalazłam strugaczki z żyletką (a gdzieś ją miałam), ale za to znalazłam kilka innych gadżetów:


Po wprowadzeniu tematu i omówieniu tego, co było w podręczniku, wyjęłam pudełko. Powiedziałam uczniom, że mam dla nich kilka staroci i ich zadaniem jest odgadnąć, do czego one służyły.Nie obyło się bez śmiechu, ponieważ nie wszytskie gadżety były "łatwe" do rozpoznania, ale moi uczniowie poradzili sobie z nimi rewelacyjnie. Dostali karteczki i mieli napisać, do czego ludzie zwykli używać tych przedmiotów. Oto, co napisali: 




I wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, aby zrobić karty obrazkowe, ponieważ nie wszytskie przedmioty, które chciałam im pokazać, miałam w realu. Poza tym karty te mogą się przydać innym nauczycielom,  można je wyświetlać na ekranie komputera lub na tablicy multimedialnej. 
 Mam dla Was 16 zdjęć ze starociami :)

   


Uczniowie na czacie moga pisać swoje propozycje, do czego używane były te przedmioty. Możemy wtedy utrwalać różne struktury:
- used to: People used to call friends with an object no 1.

- passive - This object was used to call people.

Potem stwierdziłam, że zrobię podobne karty, ale ze współczesnymi przedmiotami codziennego użytku:

     

Jak je wykorzystać? Możemy powiedzieć uczniom, aby wyobrazili sobie, że mamy XXIII wiek. Przybywaja na ziemię i odkrywają różne, pozostawione przez ich przodków przedmioty. Maja opisać do czego były używane. 

Możemy też powiedzieć im, że ich planetę odwiedził przybysz z przyszłości i bardzo jest zainteresowany tymi urządzeniami i przedmiotami, których  uczniowie obecnie używają na co dzień.
W parach uczniowie opisuja do czego służą im wybrane przedmioty.


Jeśli macie podobne tematy do zrealizowania i podoba się Wam mój pomysł, to karty znajdziecie tu: 




 




IN LOVE WITH LINKERS!

 Popełniłam kolejne karty do dyskusji, pomagające uczniom rozwijać umiejętność wyrażania opinii i argumentacji. Co więcej, użycie spójników ...